اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً.
معرفی دهستان دراک
روستاهای دهستان  دراک  از توابع بخش مرکزی شیراز

نام روستاها:

1-روستای گویم

2-روستای باجگاه

3-روستای انجیره

4-روستای دوکوهک

5-روستای کلستان

6-روستای قلات

7-روستای کودیان

8-روستای آب پرده

9-روستای حسین آباد

10-روستای جدول نو


دهستان دراک

دهستان دراک با وسعتی بالغ بر 650 کیلومتر مربع از شمال تا انتهای غربی شیراز قرار گرفته است ویکی از شش دهستانهای بخش مرکزی است  که با جمعیتی  بالغ بر 90000 نفر  شامل روستاهای باجگاه دوکوهک ، گویم قلات کلستان کودیان آب پرده جدول نو حسین آباد انجیره به مرکزیت روستای گویم می باشد که پر جمعیت ترین دهستان بخش مرکزی می باشد .این دهستان دارای آب وهوای خنک ومطلوب بوده ، کوه جبل الدراک و کوهپایه های  اطراف  واراضی جلگه ای و حاصلخیز، مناظر طبیعی و چشم اندازهای زیبایی را موجب شده است .بطوری که مکانهای مشهور و قدیمی از جمله مناطق جنگلی وآبشار  رودخانه قلات از تفرجگاههای شیراز محسوب می شود و درقسمت شرق پارک ملی بمو محل حفاظت حیات وحش و انواع بزکوهی آهو شیر-قوچ از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

سه محور اصلی شیراز - اصفهان ، شیراز یاسوج شیراز ،بوشهر  از این دهستان میگذرد وبه دلیل هوای مطلوب و دلپذیر وسایر فاکتورهای محیطی و مکانی مناسب رشد وتوسعه بافت  شهرسازی شیراز بطرف این دهستان به سرعت در حال گسترش و مهاجر پذیری زیادی داشته است .

بیشترین معادن تولید شن وماسه در این دهستان فعالیت می نماید و سرمایه داران  به لحاظ اقتصادی رغبت زیادی به سرمایه گذاری در این منطقه دارند .

شهرکهای اقماری از جمله بزین شهرک استقلال شهرک گلستان قصرقمشه صدرا اکبر آباد دراین دهستان احداث شده که در حوزه شهری قرار گرفته اند .

اهم فعالیتهای انجام شده دردهستان دراک

1-بزرگراه شیراز سپیدان

2-گاز رسانی به کودیان

3-احداث جاده کودیان خانه زنیان

4-احداث جاده فجر دوکوهک (در دست اجرا)

5-بهسازی جاده قلات کودیان

6-بهسازی روستای انجیره

7-بهسازی معابر گویم

8-تعریض بزرگراه اصلی در مجاورت روستای گویم (در دست اجرا)

9-احداث پارک محله ای گویم

10-احداث حسینیه کلستان

11-احداث دفتر پست گویم

12-احداث مدرسه کاردانش گویم

13-بهسازی بافت قدیمی قلات

14-احداث زمین ورزشی قلات

15-احداث دفتر دهیاری آب پرده

16-زیرسازی وآسفالت خیابان منتهی به مسجد کودیان

17-احداث مصلای گویم

18-بهسازی معابر دوکوهک